Dermatokozmetika

Po zamatovej, sviežej a rozjasnenej tvári túži každá žena. Roky však pribúdajú a ak chceme, aby sa pleť nestala indikátorom nášho veku, navštevujeme salóny krásy, pleť rozmaznávame rôznymi krémami, maskami… Pleť sa nám síce odvďačí hebkosťou, ale so začínajúcimi vráskami si sami neporadíme. Tu pomôžu kvalitné kozmetické ošetrenia s profesionálnym prístupom a dermatokozmetické ošetrenia vykonávané dermatológom.

Do boja proti starnutiu sa zapájajú rôzne skrášľovacie kúry, či techniky ako sú:

 • peelingové metódy
 • botulotoxín
 • rôzne výplňové implantáty
 • fotorejuvenizácia
 • mezolift a mnohé iné

V oblasti estetickej medicíny sa tieto metódy rejuvenizácie kože stávajú čoraz populárnejšie. Prinášajú podstatné vylepšenie vzhľadu bez vyradenia z normálneho pracovného a spoločenského života a s takmer nulovým rizikom nežiaducich účinkov.

Táto oblasť je veľmi intímna a diskrétna, preto každá žena – ale aj muž – uvíta individuálny prístup. Významná je komunikácia, získať čo najviac informácií o klientovi, a tak splniť jeho potreby a túžby. Správne zvolená kombinácia terapeutických postupov je zlatou bránou vedúcou k spokojnosti klienta. “Ak sa staráme o svoje telo, hladkáme aj svoju dušu.”

 

 


 

PROBLÉM S VRÁSKAMI

BOTOX – DYSPORT – VYHLADENIE VRÁSOK

Vypnutie mimických vrások pomocou minimálnych dávok botulotoxínu, ktorý navodí relaxáciu svalstva a vypnutie pleti s prirodzeným efektom

Vyhladenie vrások a získanie mladistvého vzhľadu je možné dosiahnuť aj bez chirurgického zákroku, bez jaziev. Botox je kozmetická forma produktu baktérie CLOSTRIDIUM BOTULINUM. Použiteľný je v liečbe vrások na čele, pri koreni nosa, pri vonkajších očných kútikoch a pri redukcii vrások na krku.

Samotný účinok botulotoxínu spočíva v blokáde nervového zakončenia, sval je denervovaný, umŕtvený. Tak dochádza k vyhladeniu vrások. Časom však dochádza k opätovnej inervácii svalu. Účinok teda nie je nastálo. Po prvej aplikácii vydrží 3 mesiace, po druhej asi pol roka a po tretej asi 9-12 mesiacov. Viac- menej dlhšie ako rok účinok botulotoxínu nezaistíme, a tak klient dochádza 1x ročne alebo v lepšom prípade sa odnaučí používať určité svaly a tým sa odstup medzi aplikáciami predĺži.

Kontraindikáciou je tehotenstvo, dojčenie, nervové poruchy, poruchy zrážanlivosti krvi a alergie na niektoré zložky prípravku.

Cena: 1,70 € / 1 jednotka

Príklad: Vráska medzi obočím – 60 € – 102 €

 


 

KYSELINA HYALURÓNOVÁ – KOŽNÝ IMPLANTÁT V INJEKČNEJ FORME

Pre využitie v estetickej medicíne je kyselina hyalurónová pripravená v podobe gélu, v striekačke na jednorazové použitie.

Preparáty sa líšia podľa veľkosti častíc gélu. To znamená, že pre korekciu hlbších a hrubších defektov sa aplikujú preparáty s väčšími časticami.

Kyselina hyalurónová aplikovaná do kože:

 • prinavrátenie pôvodných kontúr a objemu tváre pomocou kyseliny hyaluronovej / s efektom jemného liftingu/ , ktorá okrem schopnosti doplnenia strateného objemu , navodzuje hydratáciu pleti a druhotne aj tvorbu kolagénových a elastínových vláken a tým zvyšuje pružnosť a elasticitu pleti
 • vyhladzovanie vrások pomocou kyseliny hyaluronovej
 • hydratácia a modelovanie tvaru pier kyselinou hyaluronovou
  formovanie brady
 • odstránenie poklesnutých kútikov úst
 • odstránenie kruhov v oblasti spodných viečok

Riziká a nežiadúce účinky: v mieste vpichu sa hneď po aplikácii kyseliny hyalurónovej môže objaviť zvýšená citlivosť, jemné začervenanie a opuch. Táto reakcia sa vyskytuje obvykle a za niekoľko dní zmizne.

Cena: od 120 €

 


 

MEZOTERAPIA POMOCOU AQUA SKIN II (nová generácia vital injektora)

Inovatívne anti-aging ošetrenie zamerané na hĺbkovú regeneráciu pleti – obnovuje hydratáciu vďaka vysokej koncentrácii kyseliny hyalúronovej, odstraňuje drobné vrásky, zvyšuje elasticitu kože a zlepšuje štruktúru pleti tváre, krku, dekoltu alebo rúk. Výsledkom  je jemnejšia, hladšia a rozžiarená pleť.

Odporúčaný interval ošetrení je 3-6 mesiacov, príležitostné ošetrenie po zvýšenej záťaži pleti / vystavovanie slnku a mrazu / , prípadne pred spoločenskou akciou

Cena: 120 €

 


 

HYPERPIGMENTÁCIA, AKNÉ,  MASTNÁ PLEŤ

Jessnerov peeling

Jessnerov peelingový roztok (meno podľa nemecko – amerického dermatológa Maxa Jessnera) kombinuje 14% kyselinu salicylovú, kyselinu mliečnu a látku resorcinol na alkoholovej báze. Tento typ peelingu dokáže odstrániť pigmentové škvrny, akné a jazvičky po akné a taktiež rôznorodé nerovnosti pleti. Podráždenie pokožky po aplikácií (zčervenanie, strupy, otoky) netrvá obyčajne dlhšie ako týždeň či desať dní. A to vzhľadom k nízkym koncentráciám obsiahnutých kombinácií kyselín a tomu, že peeling nepreniká do hlbších vrstiev pokožky.

Kontraindikácie:

 • tehotné a dojčiace ženy
 • alergie na niektorú zo zložiek ( napr. precitlivelosť na salycilát)
 • chronické ochorenia pečene a obličiek, herpes, cukrovka, srdcová nedostatočnosť, teleangiektázie
 • aktívne bakteriálne, vírusové alebo plesňové infekcie
 • autoimúnne ochorenia
 • užívanie prípravku Accutane ( iné preparáty spôsobujúce fotosenzitivitu)
 • prítomnosť rakoviny na tvári
 • emočná nestabilita alebo duševná porucha

Doporučenie pred ošetrením

Príprava pleti sa odporúča pre získanie najlepších možných výsledkov. Je dokázané, že vitamín C a A zvyšujú obnovu buniek pokožky a tým znižujú dobu hojenia a urýchľujú proces regenerácie. Pred ošetrením teda doporučujeme výrobky s obsahom vitamínu C, konkrétne Monoderma C a sérum s obsahom vitamínu A – Monoderma A.

Doporučenie po ošetrení

Čistenie: používajte jemný čistiaci prostriedok pre citlivú pokožku Gentle Cleanse Hydratácia a ochrana pred slnkom: použite hydratačný prípravok po ošetrení Hydr8 Day, ktorý zároveň obsahuje ochranný faktor SPF 30. Klient musí pokračovať s režimom po ošetrení, kým sa neobnoví prirodzený stav pokožky. V tomto režime sa odporúča pokračovať , kým sa pokožka prestane lúpať. Olupovanie (exfoliácia) je individuálne a môže trvať 1-4 dni.

Cena: 30 €

Čas: 30 min

 


 

NADMERNÉ POTENIE – BOTULOTOXÍN DYSPORT

BEZ POTENIA K SEBAVEDOMIU

Botulotoxín typu A si vie veľmi dobre poradiť s liečbou nadmerného potenia.

Produkcia potu je riadená prostredníctvom nervového systému. Nadmerné potenie sa môže vyskytovať pri endokrinologických alebo neurologických ochoreniach. V tomto prípade je potrebné odhaliť príčinu a liečiť základné ochorenie. Pri vrodenej hyperhidróze vzniká nadmerné potenie najmä po emocionálnom stimule, ktorým býva bolesť, strach, tréma či radosť. Pri emocionálnom potení, na základe psychických podnetov, stojí v popredí reakcia potných žliaz v podpazuší, ale aj na dlaniach, ploskách nôh či na čele. Nadmerné potenie sa môže prejavovať už v detstve, rozvoj však zvyčajne nastáva v puberte. K spontánnemu ústupu dochádza až vo vyššom dospelom veku. V prípade konštitučne podmienenej nadprodukcie potu v určitých oblastiach tela, ako je podpazušie, dlane a plosky nôh, sa úspešne využíva liečba botulotoxínom.

Poznámka: na obidve podpazušia je potrebných 200 – 230 jednotiek Botulotoxínu.

 


 

ODBÚRAVANIE TUKU

LIPOLÝZA

Lipolýza je technika vyvinutá k odstráneniu menších, lokalizovaných tukových

depozít alebo ku stredne veľkej redukcii tuku. Lipolýza sa nepoužíva ku zníženiu hmotnosti, je to metóda napomáhajúca ku zmene kontúr tela. V prípade, že tukové zásoby nemôžu byť odstránené výživovou terapiou alebo terapeutickým cvičením, injekcie môžu naštartovať rozpustením tukov a jeho vylúčenie z tela metabolickou cestou. Medikácia pôsobí presne na cielené miesta, tukové bunky sa začnú rozpúšťať a postupne miznú, koža sa vďaka svojej pružnosti stiahne a vyhladí. Výsledok lipolýzy je rovnako trvalý, neobjavuje sa však priamo, ale až po určitej dobe.

Vhodné miesta k ošetreniu :

 1. na tvári dvojitá brada, čeľusť
 2. na tele – zadok a oblasť pod zadkom, vnútorné stehná, boky, horná a spodná časť brucha, tukové usadeniny v oblasti ramien, kolená, chrbát, lipóm
 3. miesta s celulitídou
 4. lipóm – izolované a ohraničené tukové usadeniny v podkoží.

 


 

 „DRÁKULOVA METÓDA“

APLIKÁCIA PRP – OBOHATENEJ VLASTNEJ PLAZMY

Moderná metóda omladzovania a liečby niektorých kožných ochorení – liečba vlastnou plazmou „ Drákulova metóda“ sa vyvinula z autohemoterapie. Liečba vlastnou krvou sa už vyše tridsať rokov využíva v rôznych medicínskych odboroch na zvyšovanie imunity chorého človeka a v dermatológii špeciálne na liečbu niektorých kožných ochorení. V súčasností túto „Draculovu terapiu lekári poznajú pod podstatne serióznejšími názvami – ako PRP, čo v preklade z angličtiny znamená „plazma obohatená o krvné doštičky“, alebo ako S 3, „sérum z vlastnej krvi“.

AKO JE CHARAKTERIZOVANÁ APLIKÁCIA VLASTNEJ PLAZMY – DRÁKULOVA METÓDA?

 • Minimálne dráždivá, neinvazívna metóda
 • Bez vedľajších účinkov

PRINCÍP

Spočíva v aplikácii vlastnej obohatenej krvnej plazmy – séra, ktorú dermatológ získa odstredením z Vašej vlastnej krvi, do podkožného tkaniva malými ihličkami. Aplikovaná látka bude obsahovať Vašu plazmu a iné mimoriadne účinné látky. Plazma využívaná pre účely estetickej dermatológie stimuluje DNA, kolagén, elastín, podporuje hojenie rán, zvláčni a zjemní a predovšetkým viditeľne zlepší kvalitu Vašej kože a omladí ju.

AKO VYZERÁ PRÍPRAVA NA OŠETRENIE

 • Konzultácia a vyšetrenie.
 • Odber – sestrička Vám odoberie 20 mililitrov krvi. Skúmavku vloží docentrifúgy.
 • Medzitým Vás lekár pripraví na ošetrenie tváre, krku či inej problémovejpartie.
 • Odstredenú plazmu zmieša s ďalšími potrebnými látkami a pripravenésérum okamžite aplikuje. Injekcia má tenučkú ihlu, takže vpichy sú jemné acítite ich ešte menej ako pri injekciách s kyselinou hyalurónovou.
 • Ošetrenie sa delí na tri fázy:1. vyrovnanie vrások alebo drobných nerovností2. mezoterapia vlastnou plazmou3. upokojujúca maska s vlastnou plazmou

ÚČINKY – VŠEOBECNÉ

 • Vyhladzovanie vrások
 • Zlepšenie elasticity pokožky, redukcia nepravidelností pokožky
 • Urýchlenie hojenia a regenerácie chronických rán, kostí a kĺbov
 • Vyrovnávanie atrofických – vpadnutých jaziev (po akné na tvári, krku čipleciach)
 • Liečba keloidov –vystúplych jaziev, aj po popáleninách
 • Zlepšenie vzhľadu strií

OBLASTI OŠETRENIA:

 • Tvár
 • Krk a dekolt
 • Chrbty rúk a horné končatiny, dolné končatiny
 • Oblasť v okolí chronických a nehojacich sa rán, v okolí poúrazových rán

BEZPEČNOSŤ METÓDY

Pracovisko zaručuje použitie liečebnej metódy iba špeciálne zaškoleným lekárom a zdravotníckym personálom a certifikátom platným v EÚ.

EFEKT VYKONANÉHO ZÁKROKU

Klienti alebo pacienti vidia pozitívne účinky metódy po prvom ošetrení. Efekt je viditeľný pomerne veľmi rýchlo (zväčša už po dvoch dňoch od prvého ošetrenia a najvýraznejšie v priebehu 7-14 dní). Veľmi výrazne a viditeľne sa zlepšuje napätie (tonus) kože ako aj jej estetické parametre.

Pretrvávanie výsledného efektu záleží aj od životného štýlu. Pri jeho zachovaní – obmedzení fajčenia, pitia alkoholu a iných škodlivých látok je efekt dlhodobý, pre jeho zlepšenie sa odporúča kúru 1-2x ročne zopakovať.

NEŽIADÚCE ÚČINKY

S touto metódou sa spája iba málo nepríjemných pocitov, spojené s používaním injekčnej metódy vpravovania plazmy do kože. Po ošetrení sa v ošetrovaných oblastiach môžu objaviť drobné modrinky. Tieto ale veľmi rýchlo miznú – v priebehu 1-3 dní bez toho, aby zanechali nejaké iné stopy.

POČET OPAKOVANÍ APLIKÁCIE OBOHATENEJ PLAZMY:

Podľa rozhodnutia lekára a diagnózy, požiadaviek pacienta a ošetrovanej lokality:

1. Pre udržanie estetického efektu je vhodné liečbu zopakovať 1-2 ročne

2. počet ošetrení vredov predkolenia, jaziev alebo chrbtov rúk podmieňujú

klinické zmeny a rozhodnutia lekára

Cena: 150  €

 


 

„PRIME LIFTING“

Nová expertná metóda liftingu založená na princípe orientálnej medicíny

Prime lifting je metóda aplikácie vstrebateľných mezonití, potiahnutých kyselinou hyaluronovou, materiál, ktorý je biokompatibilný s tkanivom ľudského organizmu…

Je to najmodernejší spôsob revitalizácie pokožky, schopný vrátiť pleti pružnosť, pevnosť a náledné vyhladenie vrások a nemá vo svete žiadnu náhradu. Nevyžaduje žiadnu špeciálnu prípravu, len dostatočné vyčistenie pleti, následnú povrchovú aplikáciu anestetika vo forme krému, alebo spreja. Vlákna sú z poludioxanu, hrúbky blízkej jemnému ľudskému vlasu. Ide o biokompatibilný materiál, plne vstrebateľný do 180 dní. Za tú dobu sa vytvorí vlastná kolagénová sieť, následkom ktorej dochádza k vypnutiu pokožky.

V mieste aplikácie sa podporí tvorba kolagénu a elastínu s následným spevnením spojivového tkaniva. Táto metóda je vhodná ako jednoznačná prevencia a riešenie mierneho poklesu viečok, tkaniva tváre, krku aj tela. Technológia je maximálne bezpečná a je certifikovaná v EU. Konzultácia je bez poplatku a nutnosti následného ošetrenia jednou z anti-aging metód.

Efektívna kombinácia s ďalšími omladzovacími technikami

Aplikácia vstrebateľných biokompatibilných mezonití v kombinácii s kyselinou hyalurunovou vytvorí dlhodobý a súčasne pôsobí ako prevencia proti stárnutiu pleti. Zosieťovaná kyselina hyalurunová je bezpečná a telu vlastná. Je reprodukvateľná, má schopnosť vyplniť hlboké vrásky a následne podporuje v danom mieste tvorbu kolagénu. Je možné použiť aj aplikáciu botulotoxínu, ale pri tejto technike je veľmi dôležitá prísna indikácia tak, aby nebola následne ovplyvnená mimika.

CENNÍK

Cena: od 160  €

 


 

LIFTING

Výrazne účinný lifting v oblasti tváre , krku, dekoltu a tela pomocou mezonití s okamžitým a viditeľným efektom

Jedná sa o nový revolučný produkt v podobe nití, ktoré sú vďaka minimálne agresívnemu chirurgickému zákroku určené na facelifting a to bez zanechania trvalých stôp na Vašom tele (napr. jazvy). Tieto nite sú vhodné hlavne na:

 • podporu poklesnutej kože v oblasti tváre bez použitia tradičného liftingu
 • úpravu nevýrazných kontúr tváre a ošetrenie prepadnutých líc, navrátiť im tak pôvodné rysy (pred procesom starnutia),
 • redukciu, alebo úplné odstránenie nosovo-ústnych vrások, taktiež vrások v okolí úst a líc,pozdvihnutie obočia, podporu poklesnutej kože na krku,
 • ošetrenie v sánkovej oblasti …

Z čoho sú nite Happy Lift vyrobené?

Sú vyrábané z prírodného materiálu Polyllatide & Caprolactone, resp. z takých istých zložiek, ako sa používajú už 50 rkov vo všetkých absorbovateľných nitiach určených na zošívanie poranených ciev. Avšak nite Happy Lift sú vyrobené a sú upravené tak, aby zotrvali v ľudsko tkanive čo najdlhšie. Podstatnou časťou týchto nití sú maličké obojsmerné zúbky. V skutočnosti pri vsunutí nití pod pokožku sa zúbky stávajú akousi podpornou štruktúrou pre poklesnuté tkanivá, čím dochádza k stabilnému a dlhotrvajúcemu výsledku.

Aký majú tvar nite Happy Lift?

Happy Lift nite sú resorbovateľné jednovláknité chirurgické nite. Nite sa po celej svojej dĺžke podobajú rybacej kosti s veľmi maličkými, takmer neviditeľnými a pravidelne smerujúcimi zúbkami. Pri zavedení nití do pokožky sa zúbky prichytia o jemné tkanivá na tvári a vykonávajú ťah, pomocou ktorého nadvihujú ochabnuté tkanivá a tým zabránia, alebo oddialia proces starnutia pokožky na tvári.

Pôsobia nite Happy Lift v pokožke ako “cudzie teleso”?

Áno pôsobia, v skutočnosti prítomnosť tohto “cudzieho telesa” v pokožke vyvoláva fibrózu (rozmnoženie kolagénového väziva) v tkanive, ktorá je nevyhnutná pre tvorbu podpornej vrstvy pre ochabnuté tkanivá. To isté nastáva pri tradičnom liftingu, no tu je technika viac komplikovanejšia a čas zotavenia sa po zákroku je oveľa dlhší: 25 dní a ak sa vyskytnú komplikácie, tak aj dlhšie.