Botox

Problém s vráskami vyrieši botox

BOTOX – DYSPORT – VYHLADENIE VRÁSOK

Vypnutie mimických vrások pomocou minimálnych dávok botulotoxínu, ktorý navodí relaxáciu svalstva a vypnutie pleti s prirodzeným efektom.

 

Vyhladenie vrások a získanie mladistvého vzhľadu je možné dosiahnuť aj bez chirurgického zákroku, bez jaziev. Botox je kozmetická forma produktu baktérie CLOSTRIDIUM BOTULINUM. Použiteľný je v liečbe vrások na čele, pri koreni nosa, pri vonkajších očných kútikoch a pri redukcii vrások na krku.

Samotný účinok botulotoxínu spočíva v blokáde nervového zakončenia, sval je denervovaný, umŕtvený. Tak dochádza k vyhladeniu vrások. Časom však dochádza k opätovnej inervácii svalu. Účinok teda nie je nastálo. Po prvej aplikácii vydrží 3 mesiace, po druhej asi pol roka a po tretej asi 9-12 mesiacov. Viac- menej dlhšie ako rok účinok botulotoxínu nezaistíme, a tak klient dochádza 1x ročne alebo v lepšom prípade sa odnaučí používať určité svaly a tým sa odstup medzi aplikáciami predĺži.

Kontraindikáciou je tehotenstvo, dojčenie, nervové poruchy, poruchy zrážanlivosti krvi a alergie na niektoré zložky prípravku.

Cena: od 90 €