Vitajte na našom E-shope

Botox

BOTOX – DYSPORT – VYHLADENIE VRÁSOK

Problém s vráskami vyrieši botox

Vypnutie mimických vrások pomocou minimálnych dávok botulotoxínu, ktorý navodí relaxáciu svalstva a vypnutie pleti s prirodzeným efektom.

Samotný účinok botulotoxínu spočíva v blokáde nervového zakončenia, sval je denervovaný, umŕtvený. Tak dochádza k vyhladeniu vrások. Časom však dochádza k opätovnej inervácii svalu. Účinok teda nie je nastálo. Po prvej aplikácii vydrží 3 mesiace, po druhej asi pol roka a po tretej asi 9-12 mesiacov. Viac- menej dlhšie ako rok účinok botulotoxínu nezaistíme, a tak klient dochádza 1x ročne alebo v lepšom prípade sa odnaučí používať určité svaly a tým sa odstup medzi aplikáciami predĺži.
Kontraindikáciou je tehotenstvo, dojčenie, nervové poruchy, poruchy zrážanlivosti krvi a alergie na niektoré zložky prípravku.

Cena: od 90,- €

botulotoxín

aplikácia botulotoxínu

Vrásky spôsobené opakovanými kontrakciami tvárových svalov je možné redukovať v podstatnej miere aplikáciou botulotoxínu A do oblasti týchto svalov .

Botulotoxínom A je možné účinne ovplyvniť i nadmerné potenie podpazušia.

Mechanizmus účinku botulotoxínu:
Botulotoxín je produkt baktérie Clostridium botulinum , ktorý sa injekčne aplikuje do hyperaktívnych mimických svalov, kde v oblasti nervovosvalového spojenia blokuje vyplavenie acetylcholínu, ktorý je zodpovedný za prenos vzruchov z nervov do cieľového mimického svalu. Výsledkom je dočasná paralýza svalov zodpovedných za tvorbu vrások. Mimické vrásky sa potom čiastočne alebo úplne vyhladia. Efekt terapie sa začne rozvíjať postupne, asi 48-72 hodín po zákroku, úplne sa rozvinie do 14 dní po zákroku. Dĺžka trvania rozvinutého efektu je individuálna, po prvej aplikácii asi 3- 4 mesiace. Opakovanými aplikáciami sa dĺžka efektu postupne predlžuje. Obnova prenosu nervového
vzruchu sa objavuje postupne.

Kontraindikácie:
Precitlivenosti na liečivo alebo na niektorú z pomocných látok. Zvlášť zvýšenú pozornosť a prísny dohľad vyžadujú: tehotenstvo, nervovosvalové ochorenie ( Myastenia gravis, Lambert Eaton syndróm), poruchy zrážania krvi, zápal v mieste vpichu, užívanie niektorých liekov ( antibiotiká, antimalariká, antireumatiká, myorelaxanciá, a pod), onkologické ochorenia, psychické poruchy.
Použitie botulotoxínu počas dojčenia sa neodporúča.

Nežiadúce účinky:
Vo všeobecnosti je táto metóda účinná a bezpečná, ale vedľajšie účinky sa môžu vyskytnúť.
Sú to: svrbenie, začervenanie, drobné modriny v mieste vpichu, bolesti hlavy, prechodné chrípkové znaky ( spontánne zmiznú po 2-4 dňoch)
Ostatné nežiadúce účinky, ktoré sa môžu vyskytnúť, priamo súvisia s ošetrovanou lokalitou, napr. pokles horného viečka(aplikácia v oblasti medzi obočím), pokles obočia( aplikácia v oblasti čela) – upravia sa behom 2-4 týždňov.
V ojedinelých prípadoch sa efekt nedostaví vôbec ( prítomnosť protilátok v organizme proti botulotoxínu typu A).

Po zákroku treba dodržať tieto pokyny:
Počas 4 hodín: nepredkláňať sa, neľahnúť si, nedotýkať sa ošetrovanej oblasti.
Počas 2 dní: necvičiť, nenavštíviť solárium ani saunu, iba jemné dotyky v mieste aplikácie ( nanášanie krému, umývanie a pod)
Počas 2 týždňov: neabsolvovať kozmetickú masáž ani ošetrenie pleti

botulotoxín
botox

Botox na zjemnenie čeľuste

Botoxové procedúry sú k dispozícii pre tých, ktorí chcú mať užšiu čeľusť alebo ktorých čeľusť sa časom rozšírila a zväčšila v dôsledku zaťatia žuvacieho svalu v bočných častiach čeľuste. Môžeme ju „zjemniť“ alebo zmenšiť pomocou aplikácie botoxu. Botox je injekčne vpichnutý ihlou do žuvacieho svalu pod lícnymi kosťami a ten potom tieto svaly v priebehu niekoľkých minút oslabí. Dochádza tak k uvoľneniu svalu, pričom schopnosť žuť a mimika zostávajú nenarušené. Veľkosť čeľuste sa bude časom zmenšovať. Výsledkom je dlhodobo štíhlejšia oblasť dolnej tretiny tváre.

Cena: od 130,- eur
Presnú cenu určuje lekár po osobnej konzultácii.

Nákupný košík