Botox

BOTOX ÔÇô DYSPORT ÔÇô VYHLADENIE VR├üSOK

Probl├ęm s vr├ískami vyrie┼íi botox

Vypnutie mimick├Żch vr├ísok pomocou minim├ílnych d├ívok botulotox├şnu, ktor├Ż navod├ş relax├íciu svalstva a vypnutie pleti s prirodzen├Żm efektom.

Samotn├Ż ├║─Źinok botulotox├şnu spo─Ź├şva v blok├íde nervov├ęho zakon─Źenia, sval je denervovan├Ż, um┼Ľtven├Ż. Tak doch├ídza k vyhladeniu vr├ísok. ─îasom v┼íak doch├ídza k op├Ątovnej inerv├ícii svalu. ├Ü─Źinok teda nie je nast├ílo. Po prvej aplik├ícii vydr┼ż├ş 3 mesiace, po druhej asi pol roka a po tretej asi 9-12 mesiacov. Viac- menej dlh┼íie ako rok ├║─Źinok botulotox├şnu nezaist├şme, a tak klient doch├ídza 1x ro─Źne alebo v lep┼íom pr├şpade sa odnau─Ź├ş pou┼ż├şva┼ą ur─Źit├ę svaly a t├Żm sa odstup medzi aplik├íciami pred─║┼żi.
Kontraindik├íciou je tehotenstvo, doj─Źenie, nervov├ę poruchy, poruchy zr├í┼żanlivosti krvi a alergie na niektor├ę zlo┼żky pr├şpravku.

Cena: od 90,- ÔéČ

aplik├ícia botulotox├şnu

Vr├ísky sp├┤soben├ę opakovan├Żmi kontrakciami tv├írov├Żch svalov je mo┼żn├ę redukova┼ą v podstatnej miere aplik├íciou botulotox├şnu A do oblasti t├Żchto svalov .

Botulotox├şnom A┬áje mo┼żn├ę ├║─Źinne ovplyvni┼ą i┬ánadmern├ę potenie podpazu┼íia.

Mechanizmus ├║─Źinku botulotox├şnu:
Botulotox├şn je produkt bakt├ęrie Clostridium botulinum , ktor├Ż sa injek─Źne aplikuje do hyperakt├şvnych mimick├Żch svalov, kde v┬áoblasti nervovosvalov├ęho spojenia blokuje vyplavenie acetylchol├şnu, ktor├Ż je zodpovedn├Ż za prenos vzruchov z┬ánervov do cie─żov├ęho mimick├ęho svalu. V├Żsledkom je do─Źasn├í paral├Żza svalov zodpovedn├Żch za tvorbu vr├ísok. Mimick├ę vr├ísky sa potom ─Źiasto─Źne alebo ├║plne vyhladia. Efekt terapie sa za─Źne rozv├şja┼ą postupne, asi 48-72 hod├şn po z├íkroku, ├║plne sa rozvinie do 14 dn├ş po z├íkroku. D─║┼żka trvania rozvinut├ęho efektu je individu├ílna, po prvej aplik├ícii asi 3- 4 mesiace. Opakovan├Żmi aplik├íciami sa d─║┼żka efektu postupne predl┼żuje. Obnova prenosu nervov├ęho
vzruchu sa objavuje postupne.

Kontraindikácie:
Precitlivenosti na lie─Źivo alebo na niektor├║ z┬ápomocn├Żch l├ítok. Zvl├í┼í┼ą zv├Ż┼íen├║ pozornos┼ą a pr├şsny doh─żad vy┼żaduj├║: tehotenstvo, nervovosvalov├ę ochorenie ( Myastenia gravis, Lambert Eaton syndr├│m), poruchy zr├í┼żania krvi, z├ípal v┬ámieste vpichu, u┼ż├şvanie niektor├Żch liekov ( antibiotik├í, antimalarik├í, antireumatik├í, myorelaxanci├í, a┬ápod), onkologick├ę ochorenia, psychick├ę poruchy.
Pou┼żitie botulotox├şnu po─Źas doj─Źenia sa neodpor├║─Źa.

Ne┼żiad├║ce ├║─Źinky:
Vo v┼íeobecnosti je t├íto met├│da ├║─Źinn├í a┬ábezpe─Źn├í, ale ved─żaj┼íie ├║─Źinky sa m├┤┼żu vyskytn├║┼ą.
S├║ to: svrbenie, za─Źervenanie, drobn├ę modriny v┬ámieste vpichu, bolesti hlavy, prechodn├ę chr├şpkov├ę znaky ( spont├ínne zmizn├║ po 2-4 d┼łoch)
Ostatn├ę ne┼żiad├║ce ├║─Źinky, ktor├ę sa m├┤┼żu vyskytn├║┼ą, priamo s├║visia s┬áo┼íetrovanou lokalitou, napr. pokles horn├ęho vie─Źka(aplik├ícia v┬áoblasti medzi obo─Ź├şm), pokles obo─Źia( aplik├ícia v┬áoblasti ─Źela) – upravia sa behom 2-4 t├Ż┼żd┼łov.
V┬áojedinel├Żch pr├şpadoch sa efekt nedostav├ş v├┤bec ( pr├ştomnos┼ą protil├ítok v┬áorganizme proti botulotox├şnu typu A).

Po z├íkroku treba dodr┼ża┼ą tieto pokyny:
Po─Źas 4 hod├şn: nepredkl├í┼ła┼ą sa, ne─żahn├║┼ą si, nedot├Żka┼ą sa o┼íetrovanej oblasti.
Po─Źas 2 dn├ş: necvi─Źi┼ą, nenav┼ít├şvi┼ą sol├írium ani saunu, iba jemn├ę dotyky v┬ámieste aplik├ície ( nan├í┼íanie kr├ęmu, um├Żvanie a┬ápod)
Po─Źas 2 t├Ż┼żd┼łov: neabsolvova┼ą kozmetick├║ mas├í┼ż ani o┼íetrenie pleti

Botox na zjemnenie ─Źe─żuste

Botoxov├ę proced├║ry s├║ k dispoz├şcii pre t├Żch, ktor├ş chc├║ ma┼ą u┼ż┼íiu ─Źe─żus┼ą alebo ktor├Żch ─Źe─żus┼ą sa ─Źasom roz┼í├şrila a zv├Ą─Ź┼íila v d├┤sledku za┼ąatia ┼żuvacieho svalu v bo─Źn├Żch ─Źastiach ─Źe─żuste. M├┤┼żeme ju ÔÇ×zjemni┼ąÔÇť alebo zmen┼íi┼ą pomocou aplik├ície botoxu. Botox je injek─Źne vpichnut├Ż ihlou do ┼żuvacieho svalu pod l├şcnymi kos┼ąami a ten potom tieto svaly v priebehu nieko─żk├Żch min├║t oslab├ş. Doch├ídza tak k uvo─żneniu svalu, pri─Źom schopnos┼ą ┼żu┼ą a mimika zost├ívaj├║ nenaru┼íen├ę. Ve─żkos┼ą ─Źe─żuste sa bude ─Źasom zmen┼íova┼ą. V├Żsledkom je dlhodobo ┼ít├şhlej┼íia oblas┼ą dolnej tretiny tv├íre.

Cena: od 130,- eur
Presn├║ cenu ur─Źuje lek├ír po osobnej konzult├ícii.

Shopping Cart