Vitajte na našom E-shope

Modelovanie tváre

FACE CONTOURING

Modelovanie tváre pomocou kyseliny hyalurónovej

Táto metóda napomáha modelovať a spevňovať kontúry tváre, dodávať stratené objemy do miest, ktoré sú typické pre úbytok podkožného tuku procesom starnutia. Pri zákroku sa aplikuje zosieťovaná kyselina hyalurónová injekčne ihlou alebo kanylou (tupá ihla), pomocou ktorej sa zvýrazňujú lícne kosti, modeluje sa brada a oblasť dolnej sánky, doslova sa obnovujú kontúry tváre. Zvýraznením kontúr tváre dochádza k redukcií statických vrások, ako sú nosovoústne vrásky, marionetné vrásky (od ústnych kútikov smerom k sánke), harmonikové vrásky (od ústnych kútikov smerom k ušiam).
Výsledok je viditeľný ihneď po aplikácii.

Základné informácie:

  • Zákrok je nebolestivý, pacientka má pred ním aplikovaný anestetický krém.
  • Mierne začervenanie a ľahký opuch bezprostredne po ošetrení môžu pretrvávať 1-3 dni, ojedinele môžu vzniknúť v mieste aplikácie modrinky, ktoré sa vstrebú v priebehu niekoľkých dní.
  • 12 hodín po zákroku nenanášať mejkap, 72 hodín po aplikácii nie je vhodné intenzívne športovať.
  • Po aplikácii nevystavovať ošetrenú oblasť intenzívnemu teplu (slnko, sauna, solárium) a chladu až do vymiznutia opuchu a začervenania.
  • Dĺžka trvania účinku kyseliny hyalurónovej udávaná výrobcami je 6-12 mesiacov.
  • Zákrok sa robí celoročne.

Cena od: 220 €

modelovanie tváre

Botox na zjemnenie čeľuste

Botoxové procedúry sú k dispozícii pre tých, ktorí chcú mať užšiu čeľusť alebo ktorých čeľusť sa časom rozšírila a zväčšila v dôsledku zaťatia žuvacieho svalu v bočných častiach čeľuste, si ju môžu „zjemniť“ alebo zmenšiť pomocou botoxu liečby. Botox bude injekčne vpichnutý ihlou do žuvacieho svalu pod lícnymi kosťami dermatológa a ten potom tieto svaly v priebehu niekoľkých minút oslabí. Veľkosť čeľuste sa bude časom zmenšovať. Rovnako ako všetky botoxové procedúry, výsledky budú trvať 3 – 4 mesiace, aj keď s ďalšími injekciami začne sval časom atrofovať z dôvodu nepoužívania a čeľusť zostane užšia.

Cena: od 90,- €
Presnú cenu určuje lekár po osobnej konzultácii.

ESTÉM
Dermatorstetické centrum

Vaša cesta ku kráse

RUSSIAN LIPS

Čo sú to ruské pery?

Termín ruské pery je odvodený od štýlu pier, ktoré často vidíte na ruských skladacích bábikách – alebo matrioškách. S ruskými perami je mašličkový luk zvýraznený, aby vytvoril niečo, čo je blízke tvaru srdca. Objem a zdvih sa pridajú do stredu pier, zatiaľ čo zostávajú relatívne ploché k tvári. Efekt môže byť podobný bábike, ale pri správnom postupe vyzerá veľmi prirodzene.
Štýl Russian Lips bol v Rusku populárny a tento trend sa rozšíril do celého sveta. Aby sa dosiahol účinok, lekár podáva výplň zvisle do pier. Ten sa potom roztiahne smerom von, aby sa rozšíril a vyzdvihol tvar pier. Veľká časť výplne sa tiež vstrekuje do centrálnej oblasti, aby sa vytvorilo zvýraznenie, ktoré vidíte na ruských bábikách / perách. Technika sa trochu líši od tradičného postupu na vyplnenie pier, ktorý sa zameriava viac na horizontálne vstrekovanie do tela pier.
Ošetrenie vyžaduje ďalšie plnivo, ale hlavným cieľom pri ruských perách je zväčšiť pery, než pridať nadmernú bacuľatosť. Z tohto dôvodu sa práve táto metóda považuje za dobrú voľbu pre klientky, ktoré sa zaoberajú novými úpravami pier, túžia po výraznejšom vzhľade bez toho, aby boli zmeny príliš radikálne.

V prípade potreby je možné samozrejme pridať ďalší objem s tým, že aplikácie sú šité na mieru požadovanému výsledku jednotlivca. Vždy sa však snažíme o 100% prirodzený výsledok a klientovi poradíme, ak si myslíme, že žiada o príliš veľa produktu, a že jeho výsledok bude neprirodzený. Pri perách by ste sa mali mýliť opatrne a menej je často viac.

Rozdiely v postupe

Zatiaľ čo technika Russian Lips je jedinečná, pokiaľ ide o spôsob vstrekovania plniva, je potrebné zvážiť ďalšie rozdiely. Prvá je cena. Na vytvorenie vzhľadu ruských pier je v porovnaní s tradičným zväčšením pier s použitím výplne často potrebné použiť ďalšie výplne . Procedúry preto môžu trvať dlhšie (zvyčajne od 30 do 45 minút), a z týchto dôvodov bývajú tiež nepatrne nákladnejšie.
Keďže je potrebný ďalší materiál, mali by ste tiež počítať s dlhšie trvajúcim opuchom alebo výraznejšími podliatinami. Následné vedľajšie účinky po niekoľkých dňoch začnú miznúť, čo vám umožní pokračovať v bežných činnostiach bez zábran.

Cena: od 170,- €
Presnú cenu určuje lekár po osobnej konzultácii.

Výplň pier kyselinou hyalurónovou

Čo by sme mali vedieť pred aplikáciou

Zväčšenie pier patrí v dnešnej dobe medzi najobľúbenejšie estetické zákroky. Je rýchle, bezpečné, minimálne bolestivé a za pár minút môže vaša tvár pôsobiť krajšie, ženskejšie a zvodnejšie, ale je tu pár faktorov, o ktorých by ste mali vedieť, kým sa pre tento krok rozhodnete ……Výplň aplikuje lekárInjekčnú aplikáciu kyseliny hyalurónovej by nemala vykonávať sestrička, ani kozmetička, ale len školený lekár, ktorého certifikát by ste mali vidieť v jeho ambulancii. Dobrý lekár musí dokonale poznať anatómiu pier a bude vám schopný zaručiť maximálnu profesionalitu a autentický výraz vašej tváre po zákroku, čo je veľmi dôležité.

Ujasnite si svoje predstavy

Dobre si vopred premyslite svoje predstavy a pokúste sa ich čo najpodrobnejšie opísať svojmu lekárovi. Niekedy sa však treba zmieriť s tým, že želaný efekt nebude možné zrealizovať*, preto vždy dôverujte svojmu lekárovi a informujte sa o možnostiach vhodných pre vás a pre proporcie vašej tváre. Váš lekár vám vždy odporučí najvhodnejšie personalizované riešenie pre vás.

Pripravte sa na aplikáciu…

Ak plánujete zväčšenie pier pred dôležitou životnou udalosťou, napríklad svadbou, odporúčame nenechávať si to na poslednú chvíľu. Minimálne 2 týždne trvá, kým sa aplikovaný materiál v perách „usadí“, preto počítajte s dostatočným predstihom.Týždeň pred aplikáciou dermálnych výplní sa vyhnite užívaniu vysokých dávok prípravkov s obsahom kyseliny acetylsalicylovej, vitamínu E a liekom proti horúčke a zrážaniu krvi. Ak užívate tento typ liekov, spýtajte sa svojho lekára na ich dočasné vysadenie, v prípade potreby sa poraďte s lekárom, ktorý bude vykonávať ošetrenie.24 hodín pred aplikáciou nepite alkohol, väčšie množstvá kofeínu, intenzívne nešportujte a vynechajte aj masáže tváre, minimalizujete tým riziko vzniku modrín a opuchov.Ak máte veľmi citlivú pokožku a chcete predísť vzniku modrín, môžete užiť 3 dávky arniky 15 CH (homeopatikum): 1. dávku hneď po aplikácii, 2. dávku deň po a poslednú dávku dva dni po aplikácii.

Začínajte pomaly, pridať sa dá vždy

Obvyklé množstvo, ktoré sa injektuje počas jedného ošetrenia pier, je 0,5 – 1 ml. Neodporúčali by sme väčší objem, pretože platí, že čím viac materiálu sa aplikuje, tým je vyššie riziku vzniku nerovností a opuchov. Ak po odznení prípadného počiatočného opuchu zistíte, že ste si predstavovali výraznejší výsledok, vždy je možná doplňujúca aplikácia po 2 týždňoch. Toľko trvá, kým sa materiál v perách definitívne „usadí“.Je lepšie aplikovať menšie množstvá v priebehu prvých dvoch-troch sedení pre prirodzený vzhľad pier a neskôr prípadne pridať, ako byť sklamaní z príliš výrazného výsledku (tzv.duck-face pier) už po prvom sedení, no nie?

Ošetrenie trvá 20 minút a výsledok je viditeľný okamžite

Ošetrenie je naozaj veľmi krátke, väčšinu času skôr zaberá konzultácia pred ošetrením. Výsledok tiež uvidíte okamžite, ale rátajte pre istotu aj s prípadným opuchom, ktorý môže nastať niekoľko hodín po aplikácii. Opuch trvá maximálne pár dní, ale je to veľmi individuálne, v niektorých prípadoch nenastane opuch vôbec.

Informujte sa o rizikách

Kyselina hyalurónová je prirodzená súčasť kože, no napriek tomu môže na ňu človek reagovať ako na cudzie teleso. Aj keď sa jedná o maximálne bezpečnú látku, existujú samozrejme riziká spojené buď s aplikáciou, alebo s autoimunitnou reakciou tela. Tieto reakcie sú v drvivej väčšine prípadov prechodné, ale ovplyvňuje ich množstvo faktorov.Najčastejším rizikom je vznik modrín, začervenania alebo opuchov. Môže sa objaviť mierne svrbenie a bolesť v mieste vpichu, ale tieto reakcie väčšinou prechádzajú po 1 – 8 dňoch. Jemné zdureniny a hrčky pár týždňov po aplikácii sú tiež normálne, stačí sa informovať o nich u lekára, ktorý bude vedieť, ako ich odstrániť. Hrčky spôsobuje zdurenie jazvy v okolí materiálu, napríklad zakrvácaním , opuchom, opuzdrená kvapôčka materiálu a podobne. Ak máte nežiaduce účinky, ktoré trvajú dlhšie ako 8 dní alebo sa objavia aj niekoľko mesiacov po aplikácii, treba navštíviť vášho ošetrujúceho lekára.Výhodou kyseliny hyalurónovej je, že existuje enzým hyaluronidáza, ktorý dokáže aplikovanú kyselinu hyalurónovú okamžite rozpustiť a tým väčšinou aj odstrániť nežiaduci účinok.Pozor aj na kontraindikácie! Zväčšenie pier by nemali podstupovať napríklad tehotné a dojčiace ženy, ľudia s autoimunitnými poruchami a patologickými ochoreniami pokožky, ľudia s preukázanou alergiou na bodnutie včelou … a takisto upozornite svojho lekára, ak máte alergiu na lidokaín (lokálne anestetikum).

Dôležité upozornenie

Niekedy sa stane, že po zákroku ťažkosti neustupujú ani po ôsmich dňoch a klientka, presvedčená o zlyhaní doktora, osloví s prosbou o nápravu iného. Tento postup ale neodporúčame, keďže práve pôvodný ošetrujúci lekár dokonale pozná východzí stav klientky i detaily aplikácie kyseliny hyalurónovej. Dokáže preto ľahšie indikovať problém a následne ho riešiť.

výplň pier
Nákupný košík