Laserová epilácia

LASEROVÁ EPILÁCIA

Trvalú laserovú epiláciu v našom centre vykonávame diódovým laserom MedArt 435. Tento prístroj je špecifický vyšším výkonom a rýchlosťou ošetrenia, ako aj unikátnym chladením, ktoré zaisťuje vysokú bezpečnostnú hranicu a znižuje bolestivosť zákroku. Vďaka prepracovanej technológii môžeme využívať až dvojnásobnú silu bez rizika popálenia oproti IPL.

Odstránenie chĺpkov- laserová epilácia či depilácia:
Rozdiel medzi epiláciou a depiláciou je veľmi zásadný. Trvalá laserová epilácia znamená skutočné odstránenie chĺpka i s jeho cibuľkou. Depilácia sa musí stále opakovať, keďže pri nej sa odstráni len viditeľná časť chĺpka na pokožke.

Laserový lúč smerujeme k cibuľke chĺpkov, kde spôsobí prerušenie výživy a tým jej zničenie. Keďže je potrebné zasiahnuť chĺpky v rastovej fáze, zákrok je nutné opakovať 6-7 krát, v niektorých prípadoch aj viac krát.

Aby bol zákrok efektívny, je potrebné chĺpky nevytrhávať 4 týždne pred ošetrením. Je povolené ich holiť žiletkou, vhodné je plánovanú oblasť tela 1 deň, ev. čerstvo oholiť pred ošetrením. Vysielaná energia laserového lúča musí cielene zasiahnuť korienok chĺpka a nie byť pohltená chĺpkom na povrchu kože. Pri neoholených dlhších chĺpkoch energia zostáva na povrchu kože a nezasiahne plne cibuľku chĺpka.

Trvalú epiláciu prevádzame týmto laserom vo všetkých lokalitách celoročne i na opálenej pleti. Ošetrenia sa opakujú v intervale jedného mesiaca, resp. podľa lokality si zvolíme správny interval Vašich návštev.