Vitajte na našom E-shope

Laserová epilácia

Laserová epilácia

Trvalú laserovú epiláciu v našom centre vykonávame diódovým laserom MedArt 435. Tento prístroj je špecifický vyšším výkonom a rýchlosťou ošetrenia, ako aj unikátnym chladením, ktoré zaisťuje vysokú bezpečnostnú hranicu a znižuje bolestivosť zákroku. Vďaka prepracovanej technológii môžeme využívať až dvojnásobnú silu bez rizika popálenia oproti IPL.

Odstránenie chĺpkov- laserová epilácia či depilácia: Rozdiel medzi epiláciou a depiláciou je veľmi zásadný. Trvalá laserová epilácia znamená skutočné odstránenie chĺpka i s jeho cibuľkou. Depilácia sa musí stále opakovať, keďže pri nej sa odstráni len viditeľná časť chĺpka na pokožke.

Laserový lúč smerujeme k cibuľke chĺpkov, kde spôsobí prerušenie výživy a tým jej zničenie. Keďže je potrebné zasiahnuť chĺpky v rastovej fáze, zákrok je nutné opakovať 6-7 krát, v niektorých prípadoch aj viac krát.

Aby bol zákrok efektívny, je potrebné chĺpky nevytrhávať 4 týždne pred ošetrením. Je povolené ich holiť žiletkou, vhodné je plánovanú oblasť tela 1 deň, ev. čerstvo oholiť pred ošetrením. Vysielaná energia laserového lúča musí cielene zasiahnuť korienok chĺpka a nie byť pohltená chĺpkom na povrchu kože. Pri neoholených dlhších chĺpkoch energia zostáva na povrchu kože a nezasiahne plne cibuľku chĺpka.

Trvalú epiláciu prevádzame týmto laserom vo všetkých lokalitách celoročne i na opálenej pleti. Ošetrenia sa opakujú v intervale jedného mesiaca, resp. podľa lokality si zvolíme správny interval Vašich návštev.

laserova epilacia

Odstraňovanie cievok laserom

MedArt 435 VariMed ponúka nové riešenia odstraňovania cievok.
Tento diódový laser nám umožňuje nastaviť energiu presne podľa potreby a fototypu.
Najčastejšími lokalitami ošetrenia sú líca, nos, nosové krídla, žilky na dolných končatinách.
Aká je účinnosť ošetrenia?
Účinnosť tejto metódy dosahuje minimálne 80%, samozrejme závisí od konkrétneho stavu a individuálnej reakcie klienta. Opakovanie v prípade potreby je možné po 6 – 8 týždňoch.
Laserové lúče sú pri odstraňovaní žiliek zachytávané v krvnom farbive – hemoglobíne. Energia lúča sa premení na teplo, čo následne vedie k deštrukcii cievky a jej odstráneniu. Laserový lúč prechádza cez kožu, vychytá sa v červenom farbive a cievu priamo spáli. Hojenie je rýchlejšie ako po sklerotizácii a následné bandážovanie v tomto prípade nie je potrebné.

Cievky sa laserom zničia, ale zostávajú v pokožke v ošetrenom mieste a postupne sa z pokožky resorbujú, čo trvá u každého jednotlivca rôzne. Jednoduchšie stavy sa výrazne zlepšia už v priebehu mesiaca. Na zlepšenie resp. odstránenie bežných cievok na lícach sú potrebné 2-3 sedenia v asi mesačnom odstupe. Komplikovanejšie cievky si vyžadujú viac opakovaní. Bezprostredne po výkone je mierne začervenanie, niekedy sa cievky zvýraznia a rozšíria, ale asi po 2-3 týždňoch postupne blednú a miznú.
Na citlivejších miestach (tvár, stehná,…) môžete pocítiť mierne štípanie.
Účinok laseru je postupný. Viditeľný efekt zvyčajne prichádza po niekoľkých týždňoch.
Cievky odstránené laserom zmiznú navždy, to však neznamená, že sa vám po čase neobjavia ďalšie. Ak máte nábeh na ich tvorenie, treba pokožku šetrne ošetrovať a chrániť.

Záver:

  • Jemné a efektívne ošetrenie
  • Bezpečné a jednoduché
  • Výsledok ihneď po zákroku
  • Neinvazívne, bez lokálnej anestézie
  • Bez rizík poškodenia
Nákupný košík